Gimtadienis namuose: šventės idėjos

Sugalvoti originalias idėjas savo vaiko gimtadieniui visuomet yra nelengvas iššūkis, kad ir kaip gerai jūs jį pažįstate. Štai keturi pasiūlymai, kaip gali atrodyti tobulas vakarėlis namų aplinkoje.

Stalo žaidimų popietė

Nukraukite stalą žaidimais, kurie jūsų vaikui tinka pagal jo amžių. Tai gali būti UNO, Alias, Domino, Monopolis ar bet kokie kiti žaidimai, turimi namuose. Su kitais šeimos nariais bei šventės dalyviais sutarkite taisykles, įveskite taškų sistemą už laimėjimus, skatinkite draugišką konkurenciją. Dar labiau sudominsite pasakę, jog vėliau iškovotus taškus bus galima išsikeisti į prizus.

Tokios šventės metu labiausiai tinkantys yra vieno kąsnio užkandžiai, kuriems nereikia stalo įrankių. Nelengva viena ranka laikyti šakutę, o kita – mėtyti kauliukus.

Picų vakarėlis

Skaniausia pica yra ta, kuri pagaminta savomis rankomis. Jeigu jūsų mažasis šeimos narys visuomet ateina į virtuvę jums padėti – ši gimtadienio tema gali dar labiau sužadinti jo meilę maisto gaminimui ateityje. Visi šeimos nariai turėtų susirinkti virtuvėje ar kitoje patogioje vietoje, kur galėtų nevaržomai improvizuoti. Kuriam gi pavyks pagaminti skaniausią naminę picą? Šiam teminiam vakarėliui galite naudoti tiek pirktinius picų pagrindus, tiek picos tešlos mišinius, tačiau jeigu turite laiko ir noro, picos tešlą galite užsimaišyti ir palikti brandintis iš anksto.

Sugalvokite savo taisykles – pavyzdžiui, kiekvienas šeimos narys turi išsirinkti ne daugiau keturių ant stalo išdėliotų ingridientų. O gal būt vakarėlio pabaigoje vienas iš šventės dalyvių gali tapti komisijos nariu ir išrinkti, kuri pica yra skaniausia? Manau, niekas nesupyktų, jeigu čia pirma vieta atitektų šventės kaltinininkui.
 

Beje, gaminti galima ne tik picą – tai gali būti tortų, blynų ir bet kurių kitų mėgstamų patiekalų vakarėlis su savomis taisyklėmis.

LEGO vakarėlis

Jeigu namuose visuomet turite dairytis, kur statote koją, galimai jūsų vaikas yra LEGO entuziastas, nuolatos primėtantis konstuktoriaus detalių po visus namus. Paverskite šį jo hobį į teminį gimtadienio vakarėlį. Sukurkite lengvai konkurencingą atmosferą pasiūlydami vaikui ir jo draugams pasivaržyti – pavyzdžiui, kuris pastatys įdomesnį objektą sunaudodamas ne daugiau 30-ies LEGO detalių? Jeigu yra galimybė – pasiūlykite pastatyti LEGO miestą, kuriame kiekvienas šventės dalyvis iš blokelių lipdo savo svajonių namą.

Sporto žaidynės

Jeigu jūsų vaikas nenusėdi vietoje, lauke visuomet užsiima įvairiomis sporto veiklomis, pakvieskite jį ir jo draugus į Olimpines gimtadienio žaidynes. Sukurkite keletą rungčių, kuriose būtų galima saugiai varžytis (visa tai geriausia perkelti į atvirą erdvę). Virvės traukimas, šuoliai maišuose, kiaušinių nešimas šaukštais, estafetės. Pirmos vietos neabejotinai vertos medalių, pageidautina – šokoladinių. Norėdami sukurti tikro sporto renginio atmosferą galite pastatyti apdovanojimų pakylą, ant kurios medalių atsiimti liptų nugalėtojai. Tinkamas apdovanojimas dar labiau motyvuoja stengtis.