Kur gyvena Kalėdų senelis?

Iki Kalėdų likus mažiau nei mėnesiui pradedame gyventi jų laukimu – puošiame eglutę, pildome dovanų sąrašus, skaičiuojame už lango krintančias snaiges, kartu su vaikais rašome laišką Kalėdų seneliui. „Kas jis toks? Iš kur jis viską apie mane žino? Ką jis veikia vasarą? Kur jis gyvena?“, – greičiausiai tokius klausimus prieš Kalėdas pažeria ne vienas smalsus vaikas, tėveliams vos užsiminus apie gerą elgesį ir dovanas nešantį Kalėdų senelį, kurį, lyg sutartinai, visi esame linkę apgyvendinti Šiaurės ašigalyje. Visgi, skirtingose šalyse Kalėdų senelio gimtinė, pasirodo, įvardijama nevienodai.

Kur Kalėdų senelį apgyvendina skandinavai?

Skandinavijos vaikai nuo pat mažens mokomi, kad Santa Klausas gyvena truputį labiau į Pietus, nei atrodo likusios Europos gyventojams. O kur tiksliai – priklauso nuo šalies, kurioje tie vaikai auga. Suomių vaikai žino, kad dovanas per Kalėdas sunešantis personažas gyvena mitologinėje Korvatunturi kalvoje, šiaurinėje Suomijos Laplandijos dalyje. Švedai, savo ruožtu, tikina, kad Kalėdų Senelis kilęs iš mažo Mora miestelio, o norvegai tikina, kad jis prieš šimtus metų gimė po akmeniu Drobake, įsikūrusiame Oslo fjorde. Danai, kurie mėgaujasi švelnesnėmis žiemomis dažniausiai be sniego, savo vaikus moko, kad Kalėdų Senelio namai yra atokioje Grenlandijai priklausančioje saloje Arkties regione.

MiMiDO Kalėdų senelis

Kalėdų senelio rezidenciją aplankyti galima Suomijoje

Mėgstantys keliones ir norintys iš arti pamatyt Kalėdų senelio namus bei dirbtuves dabar tai gali padaryti keliaudami į Laplandiją. Šiaurinėje Suomijos dalyje esančiame miestelyje Rovaniemi įsikūręs Santa Klauso miestelis. Net jeigu Kalėdas sugalvotumėte švęsti vasarą, šis miestelis veikia ištisus metus ir čia visuomet vyrauja šventinė nuotaika. Pramogų čia galima rasti ne tik mažiems, bet ir vyresniems: veikia daugybė suvenyrų parduotuvių, galima susipažinti su senelio elniais bei ištikimais pagalbininkais – elfais, veikia Kalėdų paštas, leidžiantis išsiųsti spalvingą atvirutę, gausu kitų pramogų. Į šią vietą kelionę galima organizuotis pačiam arba pasinaudoti mūsų šalies kelionių organizatorių pasiūlymais, kurie į šią magišką vietą veža autobusu.

O jeigu pas Kalėdų senelį važiuoti jums per toli – senelis gali atvažiuoti į jusu namus. Smagi programa, fotosesija, mini žaidimas ir, žinoma, dovanų teikimas!