Vaiko gimtadienio vakarėlis: septyni planavimo žingsniai

Vaiko gimtadienio planavimas kartais būna tikras galvos skausmas. Juolab, neretai mažųjų norai bei pageidavimai prasilenkia ir su realybe, ir su jūsų turimu biudžetu. Pateiksime septynis pagrindinius žingsnius, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint sukurti nepamirštamą šventę.

1. Išsirinkite šventės temą

Tikrai ne visi vakarėliai turi būti teminiai, tačiau taip jūs pridėsite gimtadieniui išskirtinumo bei suteiksite galimybę savo vaikui visą vakarą susikoncentruoti į tai, kas jam labiausiai patinka. Tad pirmiausia ir pagalvokite, dėl kokio herojaus, personažo, animacinio filmo, žaidimo ar knygos jūsų mažasis eina iš proto? Kai kurioms temoms surasti tinkamą atributiką gali būti kur kas lengviau, nei kitoms, tačiau nepabijokite į organizacinius reikalus įtraukti visų šeimos narių. 

Jeigu trūksta idėjų gimtadienio temai, štai keli pasiūlymai: vienaragiai, superherojai, vaizdo žaidimai, undinėlės, dinozaurai, princesės, piratai ir t.t.

2. Sudarykite svečių sąrašą ir išsiųskite pakvietimus

Koks vakarėlis be svečių? Pakalbėkite su jubiliatu kiek draugų jis nori pakviesti į šventę, sutarkite tikslų jų skaičių.

Nepamirškite įvertinti, ar vieta, kurioje švęsite, gali sutalpinti visus planuojamus svečius. Įrašykite juos į sąrašą ir išsiųskite kvietimus. Tai gali būti pirktinė pakvietimo kortelė, mielas rankų darbo atvirukas, kvietimas elektroniniu paštu ar sms žinute.

Jeigu planuojate teminį vakarėlį ir pageidaujate, kad svečiai į gimtadienį ateitų pasidabinę tam tikru, temą atitinkančiu atributu (konkrečios spalvos drabužis; būtinas aksesuaras; temą atsipindinti detalė ir t.t.),  nepamirškite to nurodyti pakvietime.

3. Išsirinkite šventės vietą

Yra šimtai šaunių vietų, kur galima švęsti gimtadienį, tačiau prieš nusprendžiant reikia atsižvelgti į įvairius aspektus.

Pirmiausia, pagalvokite, ar švęsite namie, ar mieliau norėsite išvengti viso tvarkymosi ir bruzdesio bei užsisakysite vietą šventei mieste. Šventė namuose, be abejo, sutaupys jums pinigų, tačiau įvairūs žaidimų kambariai ir vaikams skirtos erdvės turi pasiūlyti daugybę pramogų, tokių kaip batutai, labirintai, pramogų zonos.

Švęsti galima ir lauke – tam puikiai tinka nuosavo namo kiemas, parkas, stovyklavietė gamtoje, sodyba. Visgi, šventė lauke reikalauja ir atitinkamo metų laiko bei palankių orų.

Prieš išsirinkdami vietą, kurioje švęsite, susidėliokite savo turimą visos šventės biudžetą, įvertinkite, kokią jo dalį galite skirti šventinės erdvės nuomai. Nepamirškite atsižvelgti į dalyvių amžių – kai kurios erdvės yra pritaikytos labiau mažesniems, arba, atvirkščiai – labiau didesniems vaikams.

4. Sudėliokite gimtadienio meniu

Dabar turite nuspręsti, ar šventės maistą užsakysite jau pagamintą, ar jį ruošite patys. Suprantama, tam įtakos turės ir pasirinkta vieta. Maistą daug lengviau gaminti patiems, jeigu gimtadienį švęsite savo namuose ar nuosavame kieme.

Labai svarbu atsižvelgti į sudarytą svečių sąrašą, išsiaiškinti, ar kviečiami žmonės neturi alergijos tam tikriems maisto produktams. Susisiekite su kitų vaikų tėvais, kurie pakonsultuos jus šiuo klausimu. Taip pat nepamirškite išsiaiškinti ar tarp šventės nebus mėsos nevalgančių žmonių.

Nepamirškite paklausti ir mažojo jubiliato, kokių patiekalų, užkandžių bei deserto jis norėtų per savo gimtadienį.

Jeigu nusprendėte daryti teminį vakarėlį, kai kurie patiekalai arba bent tortas turėtų priminti visiems, kokia yra šio gimtadienio tema.

5. Nuspręskite, kaip dekoruosite šventės vietą

Balionai, blizgučiai, kaspinai, gimtadienio sveikinimo plakatas – tipiniai šventės atributai. Papildykite juos tokiais, kurie atitinka vakarėlio temą – specializuotose švenčių parduotuvėse galite įsigyti vienkartinių lėksčių, puodelių, gimtadienio kepurėlių populiariausiomis švenčių temomis – nuo princesių iki piratų, nuo Kempiniuko iki Simpsonų. Parinkdami balionų, blizgučių ir kitų dekoracijų spalvą stenkitės ją pritaikyti prie vakarėlio temos.

6. Sugalvokite, kaip užimsite savo svečius

Nepriklausomai nuo to, ar vakarėlis namuose, ar už namų durų, svarbu sugalvoti žaidimų bei pramogų, kuriais užimsite savo svečius. Atsižvelgiant į vaikų amžių, tai gali būti tiek aktyvūs lauko, tiek paprasti stalo žaidimai.

Nepamirškite, žaidimus turite stengtis parinkti tokius, kurie į pramogą įtrauktų visus svečius bei nei vieno nepaliktų nuošalyje.

Slėpynės? Kodėl gi ne. Norite ramybės? Puikiai tinka UNO kortos. Jeigu tai yra teminis piratų vakarėlis, suorganizuokite vaikams lobio paieškas.

Gimtadienis bus nepamirštamas, jeigu į jį pakviesite aktorių, fokusininką, klouną ar animatorių. Pavyzdžiui, į princesių gimtadienio vakarėlį visai „netikėtai” atvykti gali Ledo šalies karalienė Elza.

7. Pasidarykite pasiruošimo planą

Paskutinę minutę prisiminti, jog kažką pamiršote ar kažko nepadarėte – menkas malonumas. Susidarykite tokį pat sąrašą, su kokiu dažnu atveju keliaujate didesniam apsipirkimui į parduotuvę. Žymėkitės darbus, kuriuos turite atlikti, užsirašykite, iki kada juos būtina padaryti, taip visas organizacinis pasiruošimas vyks kur kas sklandžiau.

Linkime, kad būsimos šventės planavimas sukeltų jums kuo mažiau rūpesčių. O jeigu savo šventę norėsite papildyti žaismingais animatoriais, pinjatomis, pramogomis bei gimtadienio tortu – kreipkitės į MiMiDO komandą. Mes žinome, kaip sukurti tobulą šventę.

Parengta pagal pumpitupparty.com informaciją

Mes galime praturtinti Jūsų šventę!